Print

» » Uudised

Pärnu Kalevi ratturid võitsid Sindis neli pjedestaalikohta (Pärnu Postimees)

Eesti jalgrattakrosside sarivõistluse “Sügis 2012” esimesel etapil, 47. Avo Nurme mälestusvõistlusel Sindis startis ligi 150 sportlast ja paremus selgitati tosinas vanuseklassis.
“Tänu kenale ilmale läks võidusõit igati korda,” rääkis rattakrossi peakohtunik Kaido Juurik Pärnu Postimehele. “Rõõmustavalt palju tuli võistlema noorema põlvkonna rattureid, kuid meeste eliitklassis ja naiste sõitudes oleksime tahtnud rohkem sportlasi rajal näha. Igati tasemel olid nii Pärnu Kalevi spordikooli kui Vändra Viko klubi noormehed.”
Kolmikvõit tuli Pärnusse
Võistluspäeva üks põnevamaid sõite oli kuni 14aastaste poiste esikohaheitlus kolme ringi pikkusel distantsil. Stardist sõitu juhtima läinud Pärnu kalevlane Jaagup Vaar suutis juba avaringil lähimate jälitajatega turvalise vahe sisse sõita ja finišis oli tema edu teisena lõpetanud klubikaaslase Germo Kunimägi ees veidi üle kahe minuti.
Kolmanda koha saatus otsustati alles lõpuspurdiga, kui pärnakas Oviar-Gregor Annus suutis ülinapilt edestada Siim Lepikut Tartust.
Viienda koha sai Joan-Markus Varik, üheksas oli Martin Luusepp ja kümnendana jõudis lõpujoonele Sander Timusk. Kalmer Aidama kihutas Sindis 12. koha vääriliselt, Hans-Patrik Müür oli 15., Kevin Viikoja 16. ja Kristo Tõnissaar 18.
M16 klassis võidutses Kristjan Johanson Viljandist, teiseks tuli pärnakas Carl Tõnismann ja kolmanda auhinna teenis tartlane Norman Vahtra Rein Taaramäe rattaklubist.
Pikka aega liidrikohal sõitnud Karl-Arnold Vendelinil Viko klubist purunes viimasel ringil tagaratta rehv. Visa spordimees jooksis rattaga finišisse ja talle kuulus neljas koht. Viies oli Mart Anton Vendelin ja Jannar Juss sai 11. tulemuse.
Kaks aastat vanemate noormeeste sõidu võitis Josten Vaidem Viljandist, talle järgnesid Gert Kivistik Vändrast ja tallinlane Sten Arulaan Kalevi jalgrattakoolist. Pärnu kalevlane Kevin Lippe pidi leppima neljanda kohaga.
Kuni 12aastaste võistlusel oli parim Joosep Agu Kuusalust. Pärnumaa poistest mahtusid esikümne hulka kalevlane Sander Stimmer viiendana, Viko klubi särgis sõitnud Silver Pankov oli kuues ja Rave klubi noor sportlane Jan Loos lõpetas raske sõidu seitsmendal positsioonil.
Erik Kunimägi sai 12. koha, Valdek Meier oli 13., Rasmus Rahuoja 14., Sten Lehemets 15. ja Mairon Milistver 16.

Pärnumaa meistritiitli võitsid Sander Stimmer (M12), Jaagup Vaar (M14), Carl Tõnismann (M16), Gert Kivistik (M18), Ivo Viljus (seeniorid) ja Erki Kukk (eliitklass).